به تنها مرجع معتبر فارسی کونگ فوی باگواژانگ خوش آمدید

بیوگرافى استاد بزرگ حسین داداشى
حسین داداشی متولد اول فروردین ماه یك هزار و سیصد و نوزده در روستای ملاپیری زنجان و خانواده‌ای هشت نفره دیده به جهان گشود پدرش كارمند سازمان گوشت بود.
وی با كوله‌باری از تجربه و سالها ممارست در راه رسیدن به این مهم هر آنچه را كه لازم بود در طبق اخلاص به علاقمندان ووشو هدیه كرد. بی‌شك ووشوكاری نیست كه وی را نشناسد اما ارائه بیوگرافی مختصری از وی خالی از لطف نخواهد بود.
استاد حسین داودی ‌پناه (داداشی) بنیانگذار ووشو ایران و رئیس كمیته فنی فدراسیون ووشو فعالیت‌های ورزشی خود را از سال 1334 آغاز كرد و در طول فعالیتهای ورزشی خود رشته‌های مختلفی از جمله كشتی كچ، كاراته، گوجوریو و كونگ‌فوتوآ را كار كرده و در نهایت ووشو (كونگ‌فو چینی) را در سطح بالایی تجربه نموده است. او در رابطه با هنرهای رزمی از سال 1354 تدریس كونگ‌فوتوآ را در سطح وسیعی از مراكز مختلف آغاز نمود و هزاران نفر در سراسر ایران این افتخار را داشته‌اند تا از تجربیات گسترده رزمی ایشان بهره‌مند شوند. وی از سال 1356 پس از دیدن فیلم‌های بروس‌لی، جكی‌چان، جت‌لی و فیلم‌هایی رزمی متعلق به كشورهای چین و هنگ‌كنگ بر آن شد تا مطالعات وسیعتری را در رابطه با هنرهای رزمی چینی انجام دهد. در همین راستا با مساعدت سفارت چین توانست با كمك جزوات، فیلم‌های آموزشی و كتب اطلاعات لازم را به دست آورد و ضمن ادامه پژوهش گسترده از طریق اساتید خود یانگ و استاد لی به كسب تجربه عملی و عمیق‌تر هنرهای رزمی اقدام نمود و در ادامه فعالیت‌ها با پیگیری‌های مستمر و همكاری جمعی از هنرجویان در كونگ فوتوآ فعالیت آموزشی همه جانبه ووشو تای‌چی‌چوان به ریاست ایشان تحت نظر معاونت آموزشی و فنی سازمان تربیت بدنی و جهاد تربیت بدنی مجوز فعالیت را از سال 1368 برای كل كشور با مسئولیت خود دریافت نمود.
گفتنی است وی در سال 1992 در تركیب اولین تیم رسمی ووشوی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی ووشو در شانگهای چین شركت نمود و به كسب مدال طلا نایل آمد. وی مسئول اسبق كمیته فنی فدراسیون ووشو و مسئول سبك تای‌چی‌چوان و سبكهای نرم درونی ووشو می‌باشد. از سوابق مسئولیتی وی از بدو شروع ووشو در ایران تا سال 1382 مسئولیت انجمن و ریاست كمیته فنی ووشو را نیز بر عهده داشته است.
اما بهتر آن بود كه شروع فعالیت ووشو را از وی جویا شویم آنچه می‌خوانید شرح حال وی و ووشو ایران است.
در سالهای 5-1334 ورزش را با ژیمناستیك و كشتی از محله جوادیه تهران و در باشگاهی نزد استاد سعدیان مربی قدیمی كشتی كشورمان آغاز نموده‌ام در ادامه به فراگیری كشتی كچ، بوكس، كاراته گوجوریو كه رفته‌رفته توسط بنیانگذار كونگ‌فو ایرانی در سال 1349 به كونگ فوتوآ بدل شد ادامه دادم در سال 1354 تدریس كونگ‌فو را رسماً شروع نمودم، این كلاس در دانشگاه تهران و روزهای زوج و فرد برای آقایان و بانوان برقرار و در این كلاس حدود هفتصد هنرجو مشغول فراگیری بودند در همین دوران بود كه با دانشجوی چینی‌ای آشنا شدم. آشنایی با او مسیری جدید در زندگی ورزشی‌ام پایه‌گذاری كرد و این همان نقطه عطفی بود كه می‌شود از آن به آغاز ووشو در ایران یاد گردد.
این دانشجو اینطور عنوان كرد كه كونگ‌فوی كه شما كار می‌كنید تفاوت اساسی با كونگ‌فوی كه در چین كار می‌شود دارد وی در ابتدا كتابی را برای آشنایی بنده در اختیار گذشت این كتاب كه به زبان انگلیسی بود به فارسی برگردانده شد. ووشو تای‌چی‌چوان باعث شروع آشنایی بنده با ووشو شد در كتاب فوق‌الذكر آموزشهایی از بدو تولد تا پایان زندگی در برنامه‌های تقسیم‌بندی شده منظمی وجود داشت و بخش‌های مختلف از ووشو آموزش داده شده بود در ادامه با علاقمندشدن به این رشته كتابهای مختلف چینی را مطالعه كردم و از طریق همان دوست چینی با دبیر اول و دوم سفارت چین آقایان جیانگ‌شی و خونگ‌ای آشنا شدم و این آشنایی باعث شد تا از طریق این عزیزان با جزوات و فیلم‌های مختلف چینی آشنا شوم و با مساعدت دبیر دوم سفارت چین در ایران جلساتی را با افراد چینی كه به ایران می‌آمدند داشتم و در جلسات متعددی به بحث و تبادل‌نظر پرداختیم.
پس از آن با صحبتی كه در آن زمان با بنیانگذار كونگ فوتوآ ایران داشتم راه جدیدی را كه در پیش گرفته بودم مطرح كردم در همین دوران بطور غیرمحسوس از دید ورزشكاران برنامه‌ریزی‌های مختلفی را در رابطه با ووشو انجام داده و در سال 1364 كه بنده در سمت بازرسی سازمان گوشت مشغول به خدمت بودم. مسئول ورزش سازمان گوشت نیز منصوب شدم و انتخاب این عنوان گامی دیگر در ادامه روند پایه‌گذاری ووشو بود چرا كه در این زمان پایگاهی برای ورزش در سازمان گوشت نبود، در اولین گام باشگاه ملاصدرا ایجاد كردم و شعبات مختلفی جهت راه‌اندازی فوتبال، تنیس، بوكس باستانی و ووشو تای‌چی‌چوان راه‌اندازی شد. بوكس سازمان گوشت دومین باشگاه بوكس ایران در آن زمان بود همچنین با همكاری آقای محتشم‌زاد ه و پدر ایشان جهت پیشبرد تنیس توانستیم به دسته یك تنیس راه یابیم در ادامه والیبال سازمان به دست یك راه یافت و گودهای باستانی مختلفی زده شد در این میان همكاران مختلفی در سازمان بنده را یاری كردند كه می‌توان به وزیر وقت حاج موسی كلانتری اشاره كرد.
علاوه بر عرق ملی پایه‌گذاری ووشو هم از دیگر اهداف بنده بود در سال 1366 برای اولین بار در ایران با اخذ مجوز از استان تهران بطور قانونی و رسماً كلاس ووشو در استان تهران برقرار شد. در همین دوران بود كه آقای ناظریان به همراه آقای پورغلامی جهت اخذ نمایندگی به چین سفر كردند و در آنجا بود كه متوجه شدند بنده رسماً بعنوان نماینده این كشور در ایران هستم و این در حالی بود كه چین تنها یك نماینده رسمی در هر كشور بیشتر نداشت و این طبق قوانین داخلی‌اش بود پس از آن در سال 1370 نامه‌ای از سوی سازمان تربیت‌بدنی به فدراسیون كاراته زده شد با این مضمون كه نماینده انجمن ووشو تای‌چی‌چوان در ایران بنده هستم و برای ووشو باید با ایشان هماهنگ شود پس از تشكیل فدراسیون جهانی ووشو انجمن تای‌چی‌چوان و دفاع شخصی در سال 1370 با همكاری كمیته المپیك جمهوری اسلامی ایران به عضویت فدراسیون جهانی و آسیایی ووشو درآمد.
آقای لی و جین معاون ورزش كشور چین و هیات همراه بنا به درخواست اینجانب و دعوت جناب آقای دكتر مظفری معاونت وقت آموزش سازمان تربیت بدنی در سال 1370 از ووشو ایران در مراسمی از جمعیت كثیری از ووشوكاران دیدن كردند و متوجه شدند ووشو ایران می‌تواند با این شرایط حرف‌های بسیاری در جهان داشته باشد. در این دوران همزمان راه‌اندازی ووشو بانوان را با كمیته سه نفره بانوان در دست انجام داشتیم.

شبکه های اجتماعی

آدرس

بازار مبل تهران - میدان معلم - انتهای خیابان حیدری جنوبی - میدان ایثارگران - خیابان مفتح جنوبی - اول خیابان عمرانی - سالن ورزشی شهید رجائی روزهای جمعه از ساعت 10 الی 13

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد

سایت باگواژانگ 1397