به تنها مرجع معتبر فارسی کونگ فوی باگواژانگ خوش آمدید

آشنایی با رزم درونی کونگ فوی باگواژانگ
قسمت اول
در تمام هنرهای رزمی اتحاد بین فکر، بدن و تکنیک لازم است ولی در کونگ فوی درونی باگواژانگ علاوه بر این سه مورد باید هماهنگی بین روح، انرژی درونی، ذهن، تنفس، چرخش صحیح و نحوه استقرارقوی اشاره کرد. . . . در تمام هنرهای رزمی، مبارزان برای ضربه زدن منتظر موقعیت مناسب هستند. . . . ولی در کونگ فوی درونی باگواژانگ با اجرای حرکات باگوا به صورت چرخشی شما بهترین موقعیت برای ضربه و دفاع را خلق خواهید کرد. این موقعیت در باگوا فضای خالی نام دارد.
تمام اساتید هنرهای رزمی اظهار داشتند که سخت ترین مبارزه های که در تمام عمر خود انجام دادند با پیروان مکتب کونگ فوی هشت ضلعی (باگواژانگ) داشته اند.

قسمت دوم
ساختن موقعیت در هنگام مبارزه باید با ضربه ای که می خواهد اجرا شود تمام و کمال هم خوانی داشته باشد.
در باگواژانگ قبل ضربه زدن به فاصله حریف، نوع استقرار، صدای تنفس (بدانیم در دم است یا بازدم) و وضعیت چشمان شخص را مورد بررسی قرار دهیم. . . شاید سخت و بعید به نظر برسد ولی با تمرین و ممارست بدست می آید. . . کونگ فوی باگواژانگ سبکی خارق العاده است که نظیر خود را درهیچ کجای جهان ندارد. . . .

قسمت سوم
هنرهای رزمی کلا به دو دسته تقسیم می شوند
1. هنرهای رزمی سخت که کاملا از عضلات بدن استفاده میشود
2. هنرهای رزمی نرم که بیشتر بر پرورش سیستم درونی بدن تاکید دارد
کونگ فوی درونی باگواژانگ که حدود200سال پیش توسط دون خای چوان که یک راهب تائویست بود ابداع گردید این سبک با در آمیختن کونگفوی شائولین، چی کونگ و تای چی چوان و کتاب ئی چینگ بوجود آمد.
باگوا علاوه بر قدرت درونی فوق العاده کارکرد عالی بر روی کلیه عضلات بدن در حال اجرای حرکات خود داراست علاوه بر این بر روی پنج ارگان بدن: (قلب، کلیه، طحال، کبد، ریه و. . . .) و دیگر اندام داخلی بدن کارکرد بسزایی دارد. این سبک از کونگفوی چینی با قدرتمند کردن اندامهای داخلی بدن، تمام قسمت های بدن را در مقابل ضربات سنگین حفاظت میکند.
که این فقط یکی از شاخص های کونگ فوی باگواژانگ میباشد که در هیچ یک از هنرهای رزمی چینی و غیر چینی دیده نمیشود. . ازدیگر شاخص های باگواژانگ حرکت برحول محور هشت ضلعی میباشد که خود شامل تفسیر زیادی است که در این مقوله نمیگنجد. یکی دیگر از شاخص های باگواژانگ راه رفتن بر روی پنجه پا و کشیدن پا بر روی زمین میباشد که خود مستلزم تمرین زیادی میباشد. اساتید بزرگ هنر های رزمی از این راه رفتن عجیب تعابیر زیادی دارند ولی باور ابداع کننده باگواژانگ این بوده است که هر کس آب تمیز میخواهد باید در رودخانه برعکس حرکت آب شنا کند تا به سرچشمه برسد. سبک باگواژانگ با این چنین فلسفه به همراه حرکات قدرمند درونی قوی ترین سبک رزمی جهان است
سان تسه استراتژیست بزرگ چینی میگوید: در مبارزه حریف و خودت را بشناس. در این شرایط اگر صدبار مبارزه کنی صدبار پیروز خواهی شد.
اگرحریف را به خوبی نشاخته باشی و فقط خودت را شناخته باشی ممکن است پیروز شوی یا شکست بخوری. اگر هم خودت را به خوبی نشناخته باشی و هم از قابلیت های حریفت بی اطلاع، مطمئن باش که در هر مبارزه، به یقین شکست خواهی خورد. ذهن فرمانده است و بدن سپاه، جایی که ذهن می رود، چی جریان دارد. (ازگفته های تائوی)
چقدر جالب است که دو قلمرو آنقدر متفاوت باهم بتوانند به این روشنی در اهمیت هماهنگی نیروهای جسمی و روحی بدن انسان به توافق برسند. در کونگ فوی باگواژانگ برای رسیدن به این مرحله باید تلاش زیادی کرد. متاسفانه بین باگواژانگی که در بین اکثر اساتید و هنرجویان باگواکار جهان وجود دارد با آنچه ذات اصلی باگواست فرق زیادی دیده میشود. یکی از اصول فراموش شده باگوا حرکات چرخشی به همراه قدرت درونی انفجاریست که پشت فنون باگواژانگ پنهان شده که متاسفانه امروزه در خیلی از کشورهای دنیا به صورت نیروی درونی به همراه قدرت عضلانی در آمده است.

چرا کف دست در باگواژانگ؟
دلایل زیادی برای اجرای حرکات کف دست در باگواژانگ وجود دارد که به صورت تیتروار به چند مورد آن اشاره می کنیم.
1. در هنگام مبارزه اگر با کف دست ضربه بزنیم و ضربه ما به هر دلیل به شخص اثابت نکند وبه جسم سختی برخورد کند به هیچ وجه آسیب نمی بیند.
2. در مبارزه بعد از اصابت ضربه به بدن شخص قادر به گرفتن و استفاده از پنجه ها هستیم.
3. ضربه کف دست به خاطر شعاع بیشترمنطقه بیشتری از بدن را مورد هدف قرار میدهد.
4. با ضربه کف دست خیلی به راحتی می شود در تاندونها کشش ایجاد کرد.
5. با کف دست خیلی به راحتی می شود انرژی آسمان و زمین را لمس کرد(یین و یانگ)
6. برای سفت کردن ظاهری کف دست برای برخورد با اجسام سخت، جهت استفاده در مبارزه.
7. ضربه کف دست در کونگ فوی باگواژانگ به خاطر شعاع بیشتر، به خاطر خم شدن مچ برای کشش تاندون ها جهت مقاصد رزمی، ترکیب شدن آن با مفاصل بدن و خروج انرژی پرقدرت، ضربات را بسیار سنگین می کند.
این عوامل و عوامل دیگری که در قبل مکتوب شده و در آینده هم به اطلاع خوانندگان خواهد رسید دلیل واضح و روشنی است که این سبک(باگواژانگ) از کونگ فوی درونی اصیل ترین، پرقدرت ترین و. . . . کونگ فوی درونی در جهان است که اساتید بزرگ این سبک که قبل از فراگیری باگوا به دیگرسبکهای درونی روی آورده بودند، می گویند نظیرقدرت باگواژانگ را در هیچ سبک دیگری ندیده اند. . . . و این سبک را پرقدرت ترین کونگ فوی درونی جهان تا ابد می دانند. کونگ فوی درونی باگواژنگ فقط یک هنر رزمی برای مبارزه نیست. این کونگ فو فقط تکنیک مبارزه نیست و در اجرای فرم خلاصه نمیشودباگوا روشی است برای دست یابی به تسلط برخود، برذهن، تسلط بر انرژی برای رها کردن خود و پیوستن به نظام کیهانی، باگواژانگ نوعی تمرین وآموزش آگاهی است.

شبکه های اجتماعی

آدرس

بازار مبل تهران - میدان معلم - انتهای خیابان حیدری جنوبی - میدان ایثارگران - خیابان مفتح جنوبی - اول خیابان عمرانی - سالن ورزشی شهید رجائی روزهای جمعه از ساعت 10 الی 13

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد

سایت باگواژانگ 1397